Designbeurs OBJECT opent in de lege Centrale Bibliotheek in Rotterdam

27 January 2026, 13:37 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
PR

Van 6 tot en met 8 februari 2026 kunnen liefhebbers van interieur en lifestyle hun hart ophalen in het centrum van Rotterdam. Volgend weekend is de nu lege Centrale Bibliotheek aan de Hoogstraat gevuld met meubels, lichtkunst, textiel, sieraden, productontwerp en meer. Tientallen labels, galeries en designers, waaronder veel aanstormende talenten, tonen hier hun nieuwste creaties. Op de beurs vindt tevens een schrijversprogramma plaats, de biebboeken zelf zijn verhuisd naar de tijdelijke locatie in de Librijesteeg.

8.000 vierkante meter inspiratie
Maar liefst vijf verdiepingen van de Centrale Bibliotheek zijn gevuld met bijzondere designstukken. Ontwerper Marike Andeweg presenteert recent kleuronderzoek in fijnzinnige kunstwerkjes, Maarten Kolk is terug met bijzondere wandobjecten en LENSVELT Inc. is er weer bij. Novel Grey lanceert een samenwerking met Remy Meijers, food virtuoos The Creative Chef doet mee met een intrigerende installatie, beeldend kunstenaar Sjaak Kooij brengt opvallende maskers en Studio Gert Wessels speelse, amorfe ontwerpen. Aesthetic Studios en Martijntje Cornelia tonen een spannende samenwerking en de Rotterdamse illustrator Conform Cox laat haar laatste werk zien. Naast tal van nieuwkomers zoals het Belgische badenlabel VeTt, The Visionary Lab, ontwerpduo Foulon & Van Verrewegen, Griffioen Outdoor Furniture en RERO Glass uit Antwerpen. MAK studio brengt een multifunctioneel meubel en Marie Caye komt met enorme keramische objecten, een primeur is ook de deelname van de Rotterdamse designwinkel waarvandaan en van het circulaire centrum De HER.

Trends spotten
Elk jaar vind je op OBJECT een selectie aanstormende talenten die net zijn afgestudeerd en voor die we beurs een springplank is. Hier komen ze in direct contact met potentiële opdrachtgevers en verkopen ze rechtstreeks aan klanten. Voor nog geen honderd euro neem je al iets moois mee naar huis. Sofie de Leeuw van Weenen laat haar sculpturen van keramiek zien, PAUW studio maakt vakkundige meubels, STUDIO SAAS toont kleurrijke wandobjecten van glas en Emma Werkhoven lederen lampen. Rachel Mariska Houniet presenteert een grote textiele installatie en Tiemen Harder combineert op een creatieve manier in zijn tafels en lampen hout met porselein. Zeer de moeite waard is ook het project van Luuk Diters over verloren gegane gebouwen in Rotterdam te vinden op de begane grond van de bibliotheek. Hier opent het trendy restaurant OX tijdelijk een pop-up, ingericht door Big Brands met meubels van UNStudio, onder andere bekend van de Erasmusbrug.

Meer informatie